Mint

Mint

Regular price $4 Unit price  per 

Mint Bundles. 

Fresh mint can be used in so many ways from adding to smoothies, fresh salads, teas, refreshing beverages, homemade popsicles, to a garnish, mint jelly, or in a basil & mint pesto...

Mint is a great source of vitamin A, antioxidants, fibre, iron, and also provides small amounts of vitamin C and B-complex vitamins.